Jej funkcje

Posłuchaj Efektu Tomatisa®


Warning: Undefined variable $row in /home/platne/serwer179225/public_html/tomatis/funkcje-metody-tomatisa.php on line 132

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/platne/serwer179225/public_html/tomatis/funkcje-metody-tomatisa.php on line 132

Historia Metody Tomatisa

Muzyka

Wybrane utwory muzyczne są bogate harmonicznie (bogactwo częstotliwościowe), co jest niezbędne do wywołania efektu elektronicznego bramkowania. Użyto przede wszystkim koncertów skrzypcowych Mozarta po specjalnej obróbce.

Struktura Metody Tomatisa

Programowanie

Zaprogramowanie urządzenia (wybór utworów muzycznych, filtrowanie, lateralizacja, prędkość bramkowania itd.) oraz sesje słuchania ułożone są przez grono profesjonalistów przeszkolonych w problematyce podmiotu terapii.

Technologia Metody Tomatisa

Elektroniczne bramkowanie generuje « efekt TOMATISA »

Sprzęt TOMATISA został stworzony w celu stworzenia unikalnego dźwiękowego kontrastu percepcyjnego. Ten efekt powoduje napięcie a następnie rozluźnienie mięśni ucha wewnętrznego. Wywołany przez nagłe niskie częstotliwości zmienny ruch nie wymaga od ucha żadnego wysiłku w celu dostosowania się do częstotliwości wysokich, które tego wysiłku akomodacyjnego wymagają. To działanie można porównać do ćwiczeń gimnastycznych, które dzięki swojej powtarzalności i stopniowej mobilizacji ucha pozwala polepszyć przekaz informacji dźwiękowej do mózgu.

METODA TOMATISA®